postheadericon Najlepsze marki rowerów

Kiedyś najbardziej znanymi markami rowerów były Jubilat czy Wigry. Dzisiaj niewiele osób już o nich pamięta, a na pewno nikt już na nich nie jeździ…

Obecnie nie jest wcale tak trudno kopić niedrogi i naprawdę dobry rower. Jeśli chodzi na przykład o rowery górskie poleca są marki Giant, Kross oraz Kellys. Zresztą Giant i Kellys specjalizują się też w produkcji rowerów szosowych. Natomiast jeśli ktoś szuka dobrego roweru miejskiego może zaufać firmie Gazelle. Dość znanymi producentami rowerów są także firmy Scott, KTM, GT i TREK.

Dobra marka mówi wiele o rowerze, jednak ceny mogą być bardzo zróżnicowane ze względu na rodzaj części i akcesoriów rowerowych. Wiadomo, że inne wymagania ma osoba, która jeździ na przejażdżki do parku raz w tygodniu, inne osoba udająca się w kilkudniowe trasy rowerowe, czy biorąca udział w rajdach.

Większość firm oferuje też szeroką gamę rowerów, jeśli chodzi o ich gabaryty. Można więc wybierać w różnego rodzaju rowerach męskich, rowerach dla kobiet, a nawet rowerkach dziecięcych. Decydując się na rower dobrej i sprawdzonej marki można mieć pewność, że i ten profesjonalny dla sportowca, i ten malutki dla dziecka będą na pewno najwyższej jakości.

W przypadku rowerów moda na daną markę polega raczej na czymś innym niż jest to w świecie ubrań. Chodzi przede wszystkim o komfort i bezpieczeństwo jazdy, a nie o pochwalenie się sprzętem rowerowym od najlepszego producenta. Inaczej natomiast może być z odzieżą rowerową. Są osoby, które lubią jeździć w „szpanerskich” ciuchach.