postheadericon Producenci rowerków dziecięcych

Pierwszy rowerek to niezapomniany pojazd. Właśnie dzięki niemu dzieci po raz pierwszy mogą samodzielnie decydować, gdzie się przemieszczą.

Wielu rodziców stara się moment zakupu pierwszego rowerka odłożyć na ile się tylko da. Jednak zwłaszcza chłopcy nie mogą się doczekać takiego prezentu. Zanim wsiądą na prawdziwy rower męski minie jeszcze trochę czasu, więc na początku muszą się zadowolić dziecięcym sprzętem rowerowym.

Najmniejsze rowerki dla dzieci mają zwykle trzy kółka – jedno z przodu i dwa z tyłu. Dzięki temu nie ma problemu z utrzymaniem na nich równowagi. Czasami instalowany jest też specjalny uchwyt z tyłu, który umożliwia rodzicowi kontrolę jazdy dziecka. Troszkę większe rowerki wyglądają już jak miniaturka rowerów damskich czy męskich, ale mają dodatkowo przymocowane dwa małe kółka po bokach, również dla ułatwienia utrzymania równowagi. Kiedy dziecko opanuje już jazdę na takim rowerku może spróbować przesiąść się na dwukołowy rower. Takie małe dwukołowce są tanie, o ile nie celuje się w najlepszą markę rowerową.

Rowerki dziecięce mają zwykle dużo zabawnych akcesoriów rowerowych. Kolorowe trąbki, koszyczki, nakładki na rączki kierownicy, naklejki ze zwierzątkami itp. Im bardziej ozdobiony i kolorowy rower, tym lepiej. Można zresztą zrobić jakieś śmieszne ozdoby na rower dziecięcy samemu. Maluch na pewno to doceni.

Kiedy już dziecko nauczy się jeździć na dwukołowym rowerku można urządzać rodzinne wycieczki rowerowe. To bardzo zdrowy i przyjemny sposób na spędzanie weekendów wiosennych i letnich.