postheadericon Rowery damskie

Zwykle rzeczy damskie od męskich różnią się przede wszystkim rozmiarem – są oczywiście mniejsze. Tak też jest w przypadku rowerów dla kobiet.

Właściwie każdy z rodzajów rowerów może być dostosowany do budowy kobiecej. Często rowery dla kobiet nie mają górnej rury w ramie lub jest ona zainstalowana niżej. Dzięki temu łatwiej wsiadać paniom na rower. Ogólnie sprzęt damski jest mniejszy niż rowery męskie. Poza tym są oczywiście lżejsze. Inny też jest kształt siodełka i często kierownicy.

Wiadomo, że kobiety mają zwykle więcej wymagań jeśli chodzi o wygląd kupowanego sprzętu i akcesoriów rowerowych. Dlatego producenci nawet tańszych rowerów starają się udostępnić każdy model przynajmniej w kilku kolorach. Wersja miejska powinna posiadać koszyczek na zakupy, ładny dzwonek i lampkę. Kobiety zwracają uwagę na takie rzeczy. Mogą one być decydujące, kiedy rower jest wybierany.

Dobrym pomysłem może być zakupienie zestawu podobnych rowerów dla całej rodziny – oprócz własnego i męża, kobieta musi wybrać wtedy jeszcze rowerek dziecinny. Zwykle to właśnie panie mają ostatnie zdanie przy wyborze pojazdu dla dziecka. Producenci rowerów powinny brać to również pod uwagę dbając o aspekty estetyczne sprzętu.

Kiedy kobieta ma już nowy rower na pewno będzie chciała kupić też odpowiednią i ładną odzież rowerową. Niektóre panie kierują się wygodą i bezpieczeństwem, jednak większość chce też po prostu ładnie i atrakcyjnie wyglądać jeżdżąc na rowerze. Ma to z pewnością swój urok. Żaden z panów raczej nie będzie narzekał…