postheadericon Rowery męskie

Panowie częściej wybierają sportowe typy rowerów – górskie czy kolarzówki. Chociaż wielu z nich jeździ też na rowerze tylko rekreacyjnie.

Wydaje się, że jest jednak większy wybór jeśli chodzi o rowery dla panów niż rowerów damskich. Zarówno jeśli chodzi o drogie marki rowerowe, jak i tańszy sprzęt. Jednak wystarczy obejrzeć relację z jakiegokolwiek rajdu – sami panowie. Nic dziwnego, że producenci rowerów tak o nich dbają, dając im szeroki wybór akcesoriów oraz sprzętu rowerowego.

Panowie mogą więc wybierać w różnych cenach, markach i rodzajach rowerów. Wszystko zależy od tego do jakich celów są im potrzebne. Oczywiście są one większe i cięższe niż sprzęt dla pań. Natomiast jeśli chodzi o wygląd ramy, kierownicy, kół, amortyzację, przerzutki itd. możliwości jest mnóstwo.

Chociaż panowie zwykle nie przywiązują takiej uwagi do wyglądu i koloru różnych rzeczy jak panie, dla niektórych rower jest jednym z najważniejszych sprzętów w domu. Dlatego może być dla nich ważny kształt, kolor, napisy, cały wygląd roweru. Zwłaszcza jeżeli często na nim jeżdżą. Oczywiście potrafią też zwykle sami o niego odpowiednio zadbać. Każdy rower potrzebuje wyczyszczenia, konserwacji, wymiany kilku części, napompowania opon. Dzięki temu może służyć dłużej. Nawet najlepszy rower bez odpowiedniego „traktowania” szybko się zużyje. Natomiast często okazuje się, że zupełnie tanie rowery są doskonałym sprzętem, który odpowiednio zadbany może jeździć bardzo długo. Warto więc poświecić od czasu do czasu chwilę i poprawić nieco stan roweru.